זרעים של שינוי  
054-5747817    054-3125551  
 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 
כיצד הגעתי ל-EMDR?

עם תחילת לימודי העבודה הסוציאלית, ב-1984, התנדבתי ב"מרכז סיוע לנפגעות אונס ותקיפה מינית" בחיפה, וההכשרה האמיתית הרצינית שלי היתה במרכז, עם קרבנות אונס, עוד לפני שהתחילה העבודה המעשית בלימודים.
יחד עם ההתמקצעות שלי "גדלתי" גם במרכז והפכתי לרכזת של כל התחום הטיפולי. בכל המקומות הציבוריים שבהם עבדתי, הגיעו אלי כל אותם נפגעי ונפגעות תקיפה מינית, כי כנראה הרגישו שאתי אפשר לדבר גם על הדברים האלה, שלפחות אז, היו פחות נגישים למטפלים אחרים.
מן הסתם, אלה היו הלקוחות הראשונים שלי כשהתחלתי לעבוד באופן פרטי.
כשהגעתי ללימודי הפסיכותרפיה, אחת המרצות טפטפה לנו כל הזמן את המלה EMDR, בפרט למי שהתמודד בטיפול בטראומות, כמוני.
ואז החלטתי לעשות מעשה ויצאתי לדרך.
בתחילה, השיטה נראתה לי כל כך מופרכת, אבל לאט לאט נכבשתי. למעשה, התחלתי להתנסות עוד באותו יום של ההשתלמות. הגעתי לקליניקה והתחלתי להשתמש במה שלמדנו באותו יום, ולמרבה ההפתעה זה עבד לא רע, ורק אני הרגשתי קצת מטופשת עם תנועות הידיים.
אבל עם הצלחות לא מתווכחים, ולכן המשכתי להתנסות.
עם הזמן הגיעו אלי אנשים שחיפשו מטפלי EMDR באזור, וכך הלכתי והשתכללתי.
עם הזמן, המשכתי להתמחות ולהתפתח והיום אני מוסמכת להדרכת מטפלים ב-EMDR.
אני משתדלת להגיע לכל השתלמות כדי לעבות את הידע שלי. 
היום אני עובדת הרבה עם EMDR, גם בזכות מטופלים שיודעים מה הם רוצים, וגם בזכות האפקטיביות של השיטה. אני משתמשת בEMDR במגוון רחב של טיפולים, ואין ספק שצורת החשיבה תורמת ומקדמת אותי גם כשאני לא מטפלת בצורה המסורתית של EMDR.
מה שקוסם לי בעבודה הזו, זה שהשליטה נמצאת אצל המטופל, והמוח שלו לוקח אותנו בעצם אל ה"פתרון", אל המשאבים, אל הכוחות.
ופה אני חוזרת בעצם לחשיבה הפמיניסטית הטיפולית מימי מרכז סיוע שדוגלת בשוויוניות בין המטפל למטופל, ושחובקת בתוכה את ההבנה שהמקומות יכולים להתחלף, ומי שמסייעת כיום ויושבת בתפקיד המטפל, יכולה מחר להיות במקום הנפגע ולהיות מטופלת.
בעבודת EMDR הרבה פעמים יש את העמימות הזו לגבי הכיוון שאליו תלך הפגישה, ויחד עם זאת את הבטחון (בעקבות הנסיון שכבר רכשתי) שיהיה בסדר. ואכן, גם אם נורא קשה בפגישה, והכאב גדול מנשוא, יש מציאת כוחות והחלמה, והליכה קדימה שכל כך משמעותית, במיוחד אצל אנשים כמוני שהאופטימיות חשובה להם.
עוד כיוון שאני אוהבת להשתמש ב-EMDR הוא רכישת מיומנויות וחיזוקם. או במלים אחרות לעבוד על הפן החיובי של העצמה ומימוש הפוטנציאל.

נעמי רביד


לייבסיטי - בניית אתרים